Korábbi postok: [1][2][3]
Nehogy azt gondoljátok, hogy a mini linux tervem elhagyatva pihenget! Egyelőre túl sokáig nem jutottam; annyi van, hogy Ubuntu-alapokon van egy működő, a legfontosabb dolgokat tartalmazó linuxom, ami egyelőre nem bootol gyorsan (a bejelentkező képernyőig), de onnantól már elég jó, és ha mindezt nem egy ősrégi Compaq notin végezném (P3@900, 256M RAM, ezer éves Toshiba 20G-s laptop vinyó), villámgyors is lenne. Csak gondoltam, egy screenshot bátorítást adhat mindenkinek, aki hasonlón töri a fejét. Íme:
Ahogyan látjátok, egész emberi a kinézet. A felhasznált anyagok:
-Openbox, lxpanel (látható, minden lényegeset tud; még a hangerőszabályzót nem tudtam rávarázsolni), lxnetdaemon, lxsession (na ez nagy királyság!), pcmanfm (ahogyan látjátok, szuperül működik a multitab fájlkezelő része, és most már a desktop része is jó, jól kezeli az ikonokat, és jó helyzetérzékeny menüt ad; ez a 0.3.9.9-es verzió éppen)
-Multimédia: Asunder, DeVeDe, gnome-mplayer (csak hogy működjön a playlist rendesen)
-Grafika: Gpicview, Gimp, Inkscape
-System: Hardinfo (na ez egy igen jó progi!), Synaptic
-Internet: Firefox, Thunderbird, Lightning, Skype, Transmission
-Kellékek: Geany, Parcellite, Roxterm, gcalc, XArchiver, rdesktop, gtkam (hogy a fotógépről tudjak importálni)
Még jó lenne egy PDF/eBOOK olvasó, valami irodai alkalmazások esetleg, illetve egy GUI a vnc/rdesktop elérésekhez (lehet, hogy írok egyet gyorsan, mert ami elérhető, annak sajnos annyira erős a Gnome integrációja, hogy rengeteg plusz csomag kellene neki, ezért nem szedtem le).
Nem mondom, hogy az említett programoknál nincs nagyobb tudású, vagy szebb, de ezek mindegyike kicsi és gyors és minden gyakran használt funkciót tudnak, ezért számomra jelenleg a legjobbak.
A boot idő lefaragásnak nemsokára nekilátok (mentés után), amit meg akarok próbálni:
1. Mivel legalább 25 mp-et szöszöl a kernel bootkor, ezért fordítok egy új kernelt, lehetőleg initrd nélkül, aztán meglátjuk, mennyit sikerül gyorsítani.
2. A /etc/rcS.d alatti boot szkripteket össze fogom vonni. Úgy érzem, hogy a bash nem szeret mindegyikre újra és újra ráfutni. Persze szeretjük a modularitást, de valami ügyességet ki fogok erre találni.
3. Ha már a kernelbe és az initbe is sikeresen belenyúltam, akkor jöhet a fastinit... jujjuj!
u.i.: Bocs, hogy bagolyfejekkel helyettesítettem a "tst" usert a screenen, akkor jó ötletnek tűnt... :-) Nem is lenne rossz, ha az arcképem jelenne meg és nem a usernevem... :)))